تبلیغات
سایت مالکان زمین های امامزاده قاسم-نیاوران خیابان بوکان - گزارش جامع کارگروه از مصوبات اخیر

گزارش جامع کارگروه از مصوبات اخیر

نویسنده : سایت مهاب شهر شنبه 10 مرداد 1394 09:32 ب.ظ  •   

گزارش جامع مصوبات کارگروه تعاونی ها و تشکل های قانونی از اسفند 93 تا تیرماه 94 و مصوبات مهم آن که وزارت خانه ها و دستگاه قضایی و مجلس را  در پی مکاتبات دفتر مقام معظم رهبری درگیر کرده است  به اطلاع مالکین و ذینفعان محترم میرساند. که کامل آن را در بخش ادامه مطلب همین بخش مطالعه نمایید.
قابل توجه ذینفعان محترم پروژه های اراضی شمال ،شمال غرب و شمال شرق تهران

بر اساس پگیری های مکرر کارگروه تعاونی ها و تشکلهای اراضی واگذاری در شمال ،شمال غرب و شمال شرق تهران مکاتبه ای در اواخر سال 93 توسط دفتر مقام معظم رهبری با مجلس شورای اسلامی مبنی بر ضرورت حل مشکل اراضی شمال تهران (تعاونی های مسکن واقع در دامنه جنوبی البرز - حریم شهر تهران) با حفظ حقوق افراد ذیحق انجام گرفت که با دستور ریاست محترم مجلس شورای اسلامی،کمیسیون عمران مجلس مامور پیگیری موضوع می شود. در این مدت با پیگیری کمیسیون فوق دو جلسه با حضور شخص وزیر راه و شهر سازی و وزیر جهاد کشاورزی،نماینده قوه قضائیه و استاندار تهران جهت بررسی و ارائه گزارش و پیگیری موضوع برگزار می گردد،که جلسه دوم در مورخ 94/4/15 در دفتر وزیر محترم راه و شهرسازی تشکیل می گردد که در این جلسه علاوه بر افراد فوق جناب آقای حقانیان معاون محترم امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری و جناب آقای دکتر مظفر رئیس محترم مجمع نمایندگان استان تهران نیز حضور داشته اند ،که مصوبات آن توسط جناب آقای سید مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران در مورخ 94/4/22 با رعایت حقوق افراد ذیحق جهت صدور دستور اجرا به وزرای محترم ،راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی،جناب آقای دکتر ذبحی معاون محترم دادستان کل کشور و نماینده قوه قضائیه و جناب آقای مهندس هاشمی استاندار تهران و رونوشت آن به آقایان مظفر و حقانیان جهت استحضار،دکتر حناچی معاون محترم وزیر راه و شهرسازی،مهندس جلالی معاون محترم وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری و مهندس افشار معاون محترم وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور اراضی ،جهت استحضار و اجرای تصمیمات و به آقای مهندس طاهایی معاون محترم امور مجلس وزارت کار و رفاه اجتماعی جهت استحضار و دستور مساعدت ارسال می گردد،که تصمیمات متخذه به شرح ذیل می باشد:

 صورتجلسه مورخ 94/4/15 در پیگیری نظرات مقام معظم رهبری برای آزاد سازی اراضی عمومی شمال و شرق تهران با حفظ حقوق افراد ذیحق

پس از آنکه ریاست محترم مجلس شورای اسلامی پیگیری موضوع رفع تصرفات اراضی عمومی شمال و شرق تهران ارجاعی دفتر مقام معظم رهبری را به کمیسیون عمران محول نمود تا با حضور شخص وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی و استاندار تهران به نظارت و پیگیری تا حصول کامل نظرات معظمله بپردازد،اولین جلسه در محل کمیسیون تشکیل و مقرر گردیدکه امور اجرایی با محوریت وزارت راه و شهرسازی انجام و کمیسیون عمران ضمن پیگیری برتداوم اقدامات تا حصول نتیجه نظارت نماید. ضمنا" مصوب گردید که اقدامات در سه سطح به شرح ذیل معمول وتابع برنامه زمانبندی گردد :

-1 شناسایی اشخاص ذیحق،ارزش گذاری حقوق مکتسبه آنان
-2 شناسایی و تامین اراضی معوص مناسب
-3 رفع تصرف اراضی موضوع پرونده ، برخورد با متخلفین قانونی و اعطای حقوق معوض با رعایت انصاف

کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با توجه به وجود مسئولیت و وظیفه برای حوزه های دولتی مختلف من جمله وزارتین راه و شهر سازی ، جهاد کشاورزی و استانداری تهران، طی مکاتبه با رئیس جمهور محترم درخواست محور  نمودن وزارت راه و شهرساری نمود که این مهم طی مکاتبه ای در مورخ 93/12/20 دفتر محترم ریاست جمهوری به وزارت راه و شهرسازی محقق گردید همچنین کمیسیون عمران با توجه به ضرورت اتخاذ تصمیمات قضایی ، طی مکاتبه با ریاست محترم قوه قضائیه درخواست معرفی نماینده تام الاختیار نمود که جناب آقای دکتر ذبحی معاون محترم دادستان کل کشور تعیین و طی نامه ای جهت شرکت در جلسات کمیسیون عمران معرفی گردیدند. نهایتا" جلسه دوم با دعوت کمیسیون عمران راس ساعت 14 روز دوشنبه مورخ 94/4/15 در محل دفتر وزیر محترم راه و شهرسازی تشکیل و مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید. لازم به ذکر است که کارگروه موضوع مصوبه شماره 28057  /93م/ 50697 هیات محترم وزیران با ریاست و محوریت وزارت راه و شهرسازی مسئول تشکیل کمیته های مورد نیاز در اجرای تصمیمات بوده و کمیسیون عمران در مقاطع زمانی مشخص به نظارت و پیگیری تا حصول کامل نظرات مقام معظم رهبری پرداخته و گزارش لازم را به ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ،ریاست محترم جمهوری و دفتر محترم مقام معظم رهبری تقدیم خواهد نمود.
مصوبات :

1- دو کمیته ذیل کارگروه موضوع مصوبه 28057//93م/50697 هیات وزیران به شرح ذیل انجام وظیفه مینماید:
* کمیته ای به ریاست استاندار تهران و عضویت سازمانهای امور اراضی ، جنگلها و مراتع و آبخیز داری ،
نماینده قضایی به تعیین جناب آقای دکتر ذبحی و مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حمایت و
نظارت سازمان ملی زمین و مسکن ظرف دو هفته با فراخوان و استعلام مورد نیاز و بررسی مستندات ، لیست اشخاص ذیحق، مبنا و میزان حقوق آنان را احصا و اعلام نماید. تعاونی ها و اشخاص حقوقی طرف قرارداد در واگذاری اولیه ملاك بررسی خواهد بود.

* کمیته ای به ریاست معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و عضویت روسای سازمانهای ملی زمین و مسکن ، امور اراضی، جنگل ها و مراتع و آبخیزداری جنگل داری و نماینده ثبت اسناد و املاك ظرف دوهفته حداقل 400 هکتار زمین مناسب تعیین و به شورایعالی معماری و شهرسازی معرفی نماید. شورای مذکور ظرف دو هفته نسبت به تغییر کاربری اراضی مزبور اقدام نموده و این اراضی جهت واگذاری معوض در اختیار وزارت راه و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) قرار می گیرد تا تحت نظر وزیر محترم راه و شهرسازی تخصیص لازم صورت گیرد. 

2- دادستانی به عنوان مدعی العموم، برخورد با متخلفین در این واگذاری ها را در دستور کار بررسی و رسیدگی قرار می دهد.

3- کارگروه حداکثر ظرف مدت یک ماه جهت اقدامات بعدی در رفع تصرف اراضی، ارزش گذاری اراضی متصرفه و
... تشکیل جلسه داده و وزیر راه و شهرسازی نتیجه اقدامات کارگروه و کمیته ها را به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گزارش می نماید.

 عناوین سایر مهمترین مسائل مورد بحث در جلسه:

ضرورت تاکید بر عدم اعتبار تصمیمات مغایر قانون مسئولین در واگذاری اموال و حقوق عمومی – ضرورت شناسایی تعاونی ها و اشخاص حقوقی در واگذاری های اولیه به جای اشخاص حقیقی مدعی – ارزش گذاری حقوق متصرفین بر اساس کاربری و هدف اولیه در واگذاری ها


برچسب ها: مهاب شهر ،
آخرین ویرایش: شنبه 10 مرداد 1394 10:58 ب.ظ

شنبه 18 خرداد 1398 09:22 ق.ظ

Hello, Neat post. There is an issue together with your web site in internet explorer, may test this? IE still is the marketplace leader and a big part of other people will miss your fantastic writing because of this problem.
پنجشنبه 19 شهریور 1394 09:37 ق.ظ
در مدت یک ماه اخیر گزارش جدیدی از اقدامات سرکار خانم نورمحمدی در این سایت اعلام نشده است ؟؟؟؟ منتظر نتیجه جلسه مجلس و نیز گزارش بررسی استانداری تهران هستیم .... خیلی ممنون و متشکر از زحمات شما
سایت مهاب شهر
با سلام
به محض دریافت خبر مهم و قابل ارائه حتما از طریق همین سایت به اطلاع مالکین محترم خواهد رسید
پنجشنبه 12 شهریور 1394 11:43 ق.ظ
از پیگیری و زحمات شما ممنون هستیم
سایت مهاب شهر
با سلام
سپاسگزار از لطف و صبوری شما
یکشنبه 25 مرداد 1394 02:57 ب.ظ
منظور از اشخاص حقوقی و تعاونی در واگذاری اولیه چیه وتکلیف ما که زمین را خریده ایم چیست در صورت امکان لطف فرمایید توضییح کافی بدهید متوجه شویم با تشکر از زحمات شما
سایت مهاب شهر
با سلام
در این خصوص باتوجه به حساسیت موضوع اجازه بدهید نمایندگان تعابیر بهتر از مسئولین اخذ نموده و اعلام فرمایند
چهارشنبه 14 مرداد 1394 04:32 ب.ظ
با سلام لطفا برسی پرونده اینجانب و وکالت ارسالی ونواقص احتمالی را تبین فرمائید
سه شنبه 13 مرداد 1394 02:23 ق.ظ
باسلام منظورازاشخاص حقوقی در واگذاری اولیه بجای اشخاص حقیقی مدعی چیه؟ تکلیف مالکین ثانویه وبعداز آن چیه
سایت مهاب شهر
با سلام
طبق اطلاعات کسب شده مالکین حقیقی مدعی منظور آنهایی هستند که بیش از یک زمین از دولت دریافت کرده اند که تخلف محسوب شده و از طریق ثبت مشخص میشود
سه شنبه 13 مرداد 1394 12:02 ق.ظ
درود و سپاس بابت پیگیریتان.
دوشنبه 12 مرداد 1394 01:18 ق.ظ
سلام
با تشکر از اطلاع رسانی شما.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر