تبلیغات
سایت مالکان زمین های امامزاده قاسم-نیاوران خیابان بوکان - اقدام انقلابی نمایندگان تعاونی ها و تشکل ها در مجلس و دولت

اقدام انقلابی نمایندگان تعاونی ها و تشکل ها در مجلس و دولت

نویسنده : سایت مهاب شهر پنجشنبه 1 آبان 1393 10:28 ب.ظ  •   

کمک خداوند وبخشی از نتایج و ثمرات تلاش های نمایندگان و خدمت گزاران شما در دبیرخانه تشکل های 
قانونی و تعاونی های مسکن اراضی نوار شمالی شهر تهران مسئولین را در فشار قرار داده که شرح مفصل آنرا 
در بخش ادامه مطلب مطالعه فرمایید ..........

مقدمه

توقف ما در مجلس شورای اسلامی یک سال به طول انجامید و در این مدت عده ای از نمایندگان محترم مجلس منجمله جناب آقای شریف حسینی  هیئت رئیسه محترم مجلس و آقای دکتر رضایی نائب رئیس محترم کمیسیون عمران پیگیر ماجرا بوده اند. در کنار این موضوع تلاش هایی نیز در سطح هیئت دولت رخ داده و موضوع در آنجا نیز مطرح و دستوراتی صادر شده ولی جزییات آن را نمی دانیم. در همین دوران ماجرای ابطال اسناد نیز نمکی بود که توسط اداره کل منابع طبیعی استان تهران بر روی این زخم ها ریخته می شد. طولانی شدن موضوع سبب دلخوری ها، نگرانی ها و یاس شدید در اعضای محترم ما شده بود و ما به تدریج در حال حرکت به سوی یک حرکت میدانی دیگر بودیم.  و در این میان جناب آقای شریف حسینی اصرار داشتند که صبر و تحمل را پیشه  کنیم و به این ترتیب ما توافق کردیم تا پایان مهر ماه صبر خواهیم کرد و تحرکی نداشته باشیم. خوشبختانه ماجرای ابطال اسناد با پیگیریهای مجدانه و مستمر اداری و حقوقی وزارت جهاد کشاورزی و کلیه اعضای دبیرخانه تشکل ها و تعاونی ها مسکن در نطفه خفه شد. در این روزها صحبت از آخرین اقدامات اداری برای استرداد دادخواست ابطال توسط وزارت جهاد کشاورزی مطرح است و بدین ترتیب انشاء الله به زودی این غائله پایان خواهد یافت.

درست چند روز به پایان مهر ماه امداد الهی از راه رسید و پنجره ای به سوی ما باز شد. با پیگیری های مجدانه دوست و برادر ارجمند جناب آقای دکتر زرقانی، امکان تماس با نایب رئیس محترم کمیسیون عمران مجلس جناب آقای دکتر رضایی فراهم شد و ایشان نیز چند روز پیش اعلام کرد که به زودی با وزیر راه و شهر سازی ملاقاتی صورت خواهد گرفت و پیشنهاد شد که ما نیز در این جلسه حضور یابیم.

ساعت ملاقات

در محل ساختمان وزارت مسکن نمایندگان استان فارس گوش تا گوش نشسته و منتظر ورود به اطاق جلسه بودند. استاندار محترم فارس نیز حضور داشت و از تاخیر نیم تا یک ساعته ای که در انجام جلسه رخ داده بود ناخرسند بودند. در همین زمان ماجرای زمین ها را مجددا به صورت حضوری برای آقای دکتر رضایی و یکی  دیگر از نمایندگان استان فارس جناب اقای دکتر محمدی که او هم عضو کمیسیون عمران بود شرح دادیم. مستنداتی که نمایندگان به همراه داشتند  را به رویت آن دو بزرگوار رساندیم

جلسه لحظاتی بعد آغاز شد و موضوعات استان فارس مطرح شد. در اواخر جلسه به ما اشاره شد که طرح موضوع نماییم. یکی از نمایندگان به وزیر اشاره کرد که بنده نیز در موضوع تعاونی ها از جناب آقای دکتر رضایی و این دوستان (که منظورشان به ما نمایندگان بود) حمایت می کنم. جناب اقای دکتر رضایی مختصرا مشکل ما را مطرح کرد و ما هم در حد چند جمله ای مشکل را توضیح دادیم و دستور ایشان به دکتر حناچی در سال گذشته که خواسته بود دستور رهبر معظم خیلی سریع اجرا شود را نشانشان دادیم. وزیر محترم فرمودند: ما قبلا در این خصوص اقدام کرده ایم و به هیئت دولت گزارش داده ایم. ما چهارده زمین در اطراف تهران و کرج را شناسایی و معرفی کرده ایم . اقای رئیس جمهور و آقای جهانگیری معاون اول  دنبال موضوع بودند و ما وظیفه مان را انجام داده ایم. شما تعاونی ها با ما همکاری نکرده اید و زیر بار نرفته اید!!!! و ما صراحتا گفتیم: اصلا از این نامه شما مطلع نبوده و نیستیم و نمی دانیم چه زمین هایی معرفی شده است که بخواهیم با آن مخالفت یا موافقت  کنیم. اگر امکان دارد رونوشت نامه را به ما نشان دهید . گفتند: شما به نامه کاری نداشته باشید . به بنده نامه بنویسید تا من به شما زمین معوض را معرفی کنم. گفتیم: اگر شما زمینهای معوض را شناسایی و به هیئت دولت معرفی کرده اید پس چرا به اقای دکتر شریف حسینی عضو هئیت رئیسه مجلس که هنوز منتظر معرفی زمین از سوی شماست چیزی نگفته اید؟ گفت از این حرفها بگذرید!!! شما به من نامه بنویسید تا من به شما زمین معوض معرفی کنم. لحظاتی به آقای رضایی نگاه کردیم. ایشان گفت شما نامه تان را فردا به من بدهید. بنده با وزیر جلسه مجددی دارم و از ایشان پاراف نامه را خواهم گرفت. از وزیر و از جناب آقای رضایی تشکر و از جلسه بیرون آمدیم

پس از جلسه

در بیرون ساختمان جمع شدیم تا بر روی موضوع تحلیل مختصری انجام دهیمبرای همه ما بی اطلاع ماندن مجلس از ماجرا عجیب بود. علی ایحال تصمیم گرفته شد تا یک جلسه فوری تعاونی ها و تشکل ها را سریعا برگزار نماییم.  تماس با روسای تعاونی ها  جهت دعوت به جلسه تا آخر شب و اوایل صبح ادامه یافت

جلسه با روسای  تعاونی ها

جلسه با روسای تعاونی تا نزدیک ظهر طول کشید. برخی نیامده بودند و عذر خواهی کردند. برخی از تعاونی ها رابطی را همراه مهر شرکت فرستاده بودند تا نامه را مهر کنند.  علی ایحال این نامه به امضا و مهر خیلی از تعاونی ها و تشکل ها رسید و توسط رابط دبیرخانه به مجلس برده شد.

کمیسیون عمران

مابقی ماجرا را از رابط دبیرخانه با مجلس بشنوید: دو ساعت طول کشید تا جلسه کمیسیون تمام شود. وزیر و معاونین در داخل جلسه بودند. پس از جلسه آقای دکتر رضایی نامه را گرفت و به وزیر رساند. وزیر ذیل آن مرقوم نمودند:  آقای حناچی مطابق تصمیمات اتخاذ شده در شورای عالی معماری و با هماهنگی آقای پژمان اقدام کنید.....آقای پژمان را در جلسه ملاقات کردیم. او گفت ما خیلی برای رسیدن به تصمیم مناسب زحمت کشیدیم و استرس تحمل کردیم. انشاء الله ظرف دو هفته آینده همه چیز جمع و جور می شود و ما جلسه مشترک خواهیم گذاشت...از او تشکر کردیم. یک نسخه از نامه تعاونی ها را به دفتر آقای حسینی و یک نسخه از آن را به آقای دکتر رضایی دادیم . واقعا لازم است از اقای دکتر رضایی به صورت ویژه تشکر کنیم چون خیلی زحمت کشیدند و با تعهد کامل به ما کمک کردند. همچنین قرار شد صبح روز چهارشنبه یکی از اعضای دبیرخانه نامه را در وزارت مسکن ثبت و پیگیری کند

به پایان رسید این دفتر حکایت همچنان باقی است

نمایندگان دبیرخانه،  این نوشتار را 24 ساعت طوفانی !!! نام گذاری کردند ولی هر چه نام این اتفاق را بگذاریم اتفاق خوبی است. هم اکنون پنجره ای  امید بخش به روی آینده باز شده است. ما وارد میدان بازی جدیدی شده ایم و باید حتما این بازی را ببریم. هنوز خیلی سوالات برای ما باقی مانده است.

زمینها در کجا قرار دارند؟

مختصات جغرافیایی و ارزش روز آنها چقدر است؟

 فرایند قیمت گذاری زمینها چگونه است؟

 کدام زمین برای کدام تعاونی اختصاص می یابد؟

 و چندین سوال دیگر...

پاسخ این سوالات را ما هم نمی دانیم و امیدوارم مالکین محترم صبر کنند تا پاسخ آنها را بیابیم.

 انشاء الله در روزهای آتی باز هم سعی خواهیم کرد در خصوص این ماجرای پر هیجان بنویسیم و شما خوانندگان محترم را مطلع سازیم .

                                       دبیرخانه تشکل ها و تعاونی های مسکن اراضی نوار شمالی شهر تهران
برچسب ها: زمینهای نیاوران ، جلسه مهم اعضا تعاونی ها و تشکل ها ، مهاب شهر ، زمینهای امام زاده قاسم ،
آخرین ویرایش: جمعه 2 آبان 1393 12:04 ق.ظ

جمعه 2 آبان 1393 12:51 ق.ظ
سلام با تشکر از زحمات جمیع دوستان ومسولین محترم که واقعا دلسوزانه میخواهند مشکل چندین ساله مردم را حل کنند به نوبت خود تشکر می‌کنم اجر همه با اقا امام حسین و انشاالاه که فرجی بشود و امثال من به سرپناهی برسیم.
سایت مهاب شهر
با سلام
تشکر از حسن توجه و لطف جنابعالی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر